مباحثه و هم اندیشی

سن تقویمی ازدواج

عکس سعید مهدی پورباشی
سن تقویمی ازدواج
از سعید مهدی پورباشی در چهارشنبه، 21 مرداد 1394، 5:08 عصر

یكی از بحث‌های داغی كه این روزها نقل بعضی از محافل شده و نسبت به آن اظهارنظرهای متفاوتی می‌شود، محدوده سنی ازدواج جوانان است. این سن برای دخترها 16 تا 18 سال و برای پسرها 19 تا 21 سال ذكر می‌شود

ایا با این اعداد موافقید؟

عکس صونيا زارع
در پاسخ به: سن تقویمی ازدواج
از صونيا زارع در چهارشنبه، 21 مرداد 1394، 10:57 عصر

به نام خدا

با تشکر از طرح این سوال

به نظر میرسد که در دنیای کنونی به جای اعداد و ارقام مربوط به سن ازدواج بایستی راهکاری برای ایجاد شرایط لازم برای ازدواج اندیشید تا انگیزه لازم و رغبت به تشکیل خانواده را در جوانان افزایش داد. که این کار خود مستلزم همکاری همه دستگاههای دولتی  و نهاد های انقلاب میباشد. 

با عرض تشکر و سپاس مجدد

عکس بهمن رحیم پور
از بهمن رحیم پور در سه‌شنبه، 24 آذر 1394، 11:33 صبح

به نظر من پسری 21 ساله در دنیای امروز یک بچه است و هنوز درک کاملی از ازدواج و پذیرفتن مسولیت های اجتماعی پیدا نکرده است هرچند تعریف سن برای ازدواج هم کار مناسبی نیست زیرا افراد بسته به محیط و شرایط خود در سن خاصی برای ازدواج اماده می شوند

عکس فاطمه كشت كار
از فاطمه كشت كار در شنبه، 19 دی 1394، 7:31 عصر

سلام نه موافق نیستم..البته برای دخترخانوما 18سال سن خوبیه ولی زودتر نه..چون خودم تجربه دارم که قبل از ورود به دانشگاه و اجتماع وندیدن اموزش  یکم سطحی نگر بودم ولی بعد از اومدن تو فضاهای اجتماعی درکم بهتر شده و خیلی از نگرشای اشتباهم جبران شده..واسه اقایونم سن مناسبیه از نظر من

عکس farzane dehghan
از farzane dehghan در جمعه، 23 مهر 1395، 3:01 عصر

به نظر من سن ازدواج برای دختر ۲۰ الی ۲۴ بهترین سن است و پسر هم بین ۲۵ تا ۲۸ سن عالی ازدواج است و پسر ۲۱ ساله و دختر ۱۶ ساله واقعا سن جالبی برای ازدواج ندارند و هر دو بچه هستند و رفتار بچگانه در همه مراحل زندگیشان دارند هر لحظه ای اون بدونه باید تو هر شرایطی چه رفتار صحیحی از خودش نشون بده مناسبه که ب ازدواج فکر کنه

عکس محمد محمد تمیمی
از محمد محمد تمیمی در سه‌شنبه، 27 مهر 1395، 1:30 عصر

به نظر من درستش هم اینطور است چون در این سن است که جوانان در اج  شهوت هستند وبرادی اینکه به راه انحراف کشییده نشون بهترین راحل ازدواج است
عکس سحر جهانی
از سحر جهانی در جمعه، 26 آذر 1395، 11:44 عصر

با سلام و عرض خسته نباشید. 

به نظر من خیلی سن پایینی ست و نه دختر و نه پسر نمیتوانند مسئولیت پذیر خوبی باشند.

عکس مه سیما صانع نژاد
از مه سیما صانع نژاد در جمعه، 30 فروردین 1398، 2:38 عصر

خیر به نظرمن این سنین مناسب ازدواج و تشکیل خانواده نیست البته سن یک مقوله نسبی است و در میان افراد مختلف می تواند تاثیر متفاوتی داشته باشد آنچه حائز اهمیت است این است که فرد سن عقلی خود را بسنجد.گاهی فردی در 20 سالگی به بلوغ عقلی می رسد در حالیکه فرد دیگری در 30 سالگی.پس صرفا در نظر گرفتن سن تقویمی کافی نیست.
عکس محمدرضا تبادار
از محمدرضا تبادار در شنبه، 4 آبان 1398، 9:22 عصر

دقیقا این که بلوغ عقلی در چه سنی رخ داده وگرنه در قران هم اومده که اگر از تنگ دستی میترسین به خدا واگذار کنید که از فضل خودش بی نیاز میکنه این متن قرآن هست